Tydzień Ziemi 2018 - Dobra energia dla wszystkich

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (Earth Day), wydarzenia związane z dniem Ziemi przypadają na wiosnę każdego roku – równonoc wiosenną. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! My postanowiliśmy już po raz dziesiąty świętować przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów.

Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi „Dobra energia dla wszystkich”. Emanując dobrą energią z przymrużeniem oka nauczymy Was jak szanować nasze środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń. Brzmi znajomo? To do dzieła! Do zobaczenia już 13 maja na Jasnych Błoniach, na akcji „Kwiat za Grat”. Nie może Was zabraknąć!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wydarzenia przewidziane w programie Tygodnia Ziemi 2018 odbędą się w dniach 8-13 maja.

Plakat i programTygodnia Ziemi 2018

Miejsce: Wydział Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16, 16A, 18
„Kwiat za grat” parking Jasne Błonia

Patronami Tygodnia Ziemi 2018 są:

Liga Ochrony Przyrody
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
Regionalna dyrekcja lasów Państwowych w Szczecinie
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Szczecinie
Zespól Parków Krajobrazowych
Szczeciński Inkubator Kultury
Helios
Detetica