Dziekanat

ul. Mickiewicza 16
70-383 Szczecin
dziekanatwnoz@usz.edu.pl

tel. +48 91 444 25 20
fax +48 91 444 25 17

Studia podyplomowe

GEOGRAFIA DLA NAUCZYCIELI

BIOPALIWA I ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

KONTAKT

 

GEOGRAFIA DLA NAUCZYCIELI

W ramach studiów podyplomowych GEOGRAFIA DLA NAUCZYCIELI prowadzone jest dokształcanie nauczycieli poprzez uzupełnianie ich wykształcenia o wiedzę w zakresie nauk geograficznych oraz o umiejętności i kompetencje społeczne umożliwiające prowadzenie zajęć dydaktycznych z przedmiotu geografia na wszystkich poziomach edukacyjnych. Cel studiów stanowi poświadczone stosownym świadectwem dopełnienie kwalifikacji nauczycielskich.

Program studiów podyplomowych obejmuje m.in. 60 godzin praktyk zawodowych w szkole, zajęcia terenowe w Międzyzdrojach (dojazd i wyżywienie w cenie czesnego), zajęcia laboratoryjne, podstawy GIS (Geographic Information Systems) oraz wykłady otwarte (do wyboru) dotyczące aktualnych kierunków badań w geografii.

Uczestnicy:

Nauczyciele nieposiadający kwalifikacji nauczyciela geografii.

Opłaty:

1450 zł za semestr. Istnieje możliwość uiszczania opłaty w dwóch ratach lub czterech ratach (po 725 zł lub 362 zł 50 gr)

Organizacja nauki:

Zjazdy weekendowe, co drugi tydzień., w piątki po południu i w soboty przez 3 semestry

Harmonogram zajęć

Czesne

Regulamin praktyk nauczycielskich

 

BIOPALIWA I ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

 

Na studiach podyplomowych słuchacze zostaną zapoznani m.in. z innowacyjną metodą pozyskiwania wysokoenergetycznego biopaliwa z mikroorganizmów samożywnych. Zostanie im przekazana wiedza dotycząca odnawialnego potencjału energetycznego województwa zachodniopomorskiego (klimatycznego, hydrologicznego, geotermalnego i biopaliwowowego) umożliwiającego zwiększenie niezależności energetycznej (bezpieczeństwa energetycznego) województwa oraz poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na aspekt przestrzenny a także ekonomiczny i prawny. Przewidziane są również zajęcia praktyczne dotyczące dokumentacji planistycznej oraz zajęcia studyjne w instalacjach OŹE.

Organizacja nauki

Studia trwają 2 semestry. Kończą się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Zajęcia zaczynają się w październiku, będą odbywały się w piątki od 17.00 oraz w soboty (ew. sporadycznie w niedziele), zazwyczaj co drugi tydzień.

 

 

  Harmonogram zajęć

Czesne

Koszt studiów to 1450 złza semestr z możliwością rozbicia na raty po 725 zł. Istnieje możliwość wystawienia faktury na zakład pracy słuchacza (np. urząd) po uzyskaniu zgody pracodawcy na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów studiów.

 

Kontakt:

Kierownik studiów: dr Małgorzata Świątek - 91-444-2526, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Administracja: mgr Magdalena Klimczak - 91-444-2525 (godz. 7.30 - 15.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.